O FESTIWALU

INSTRUKTORZY
Roser Ros & Marcos Leon
Marcos Leon przygodę ze swingiem rozpoczął w 2012 roku. Od 7 lat uczy tańca w Saragossie, a także na międzynarodowych wydarzeniach. Jest fanem kultury jazzowej, lindy-hopu, solo jazzu i stepu. Nie zapomina także o korzeniach i wartościach Vernacular Jazz. Rytm, komunikacja i ekspresja w tańcu to elementy, na które Roser i Marcos zwracają szczególną uwagę na parkiecie.
Roser Ros na co dzień prowadzi zajęcia lindy-hop, aerials i solo jazz w Barcelonie. Miała także okazję uczyć podczas wielu międzynarodowych festiwali m.in.: na Tajwanie, w Japonii, La Reunion i Kanadzie. W wieku 3 lat zaczęła trenować gimnastykę. Później dołączyła do świata sztuki cyrkowej. Po drodze próbowała wielu stylów tańca, ale to lindy hop skradł jej serce w 2011 roku. Ma również doświadczenie jako choreograf grup tanecznych, muzycznych, artystycznych i wideo. Zanim jednak zdecydowała o karierze tancerki uczyła w-fu w szkole podstawowej. W jej tańcu odnajdziecie moc energii, precyzję, dipy, tricki i aeriale.
Więcej o Roser znajdziecie na Instagramie @roserswing oraz jej www: swingdancehome.com.
Gosia Wolska Rasmussen & Kuno Rasmussen
Przygoda Gosi z tańcem rozpoczęła się gdy była nastolatką. Próbowała wielu stylów: od tańców towarzyskich, po salsę, aż po Jitterbug. W 2009 r., przeprowadziła się z Polski do Dani i to tam po raz pierwszy zetknęła się z Lindy Hop. I była to miłość od pierwszego tańczenia :). Możliwości improwizacji, wesoły charakter tańca, muzyka, ludzie, kultura, atmosfera… to wszystko sprawiło, że szybko zaangażowała się w scenę Lindy Hop w Kopenhadze i zaczęła regularnie uczyć. Uwielbia taneczne podróże, występy, uczestnictwo w konkursach, a także niekończące się rozmowy o tańcu i możliwość nauki od innych instruktorów.
Kuno ma solidne wykształcenie muzyczne i dydaktyczne. Od najmłodszych lat śpiewa i gra na różnych instrumentach, ukończył także studia nauczycielskie. Muzyczne zaplecze było wielką zaletą, kiedy zaczął odkrywać Lindy Hop w 2009 roku, a dydaktyczna wiedza przydaje się podczas prowadzenia zajęć. Jego taniec jest pełen rytmicznych improwizacji, czym z chęcią dzieli się ze swoimi uczniami. Jest tanecznym technicznym nerdem ;-): uwielbia zagłębiać się w dyskusje na tematy takie jak połączenie i ruch. Próbując nowych tanecznych konceptów zawsze szuka równowagi między techniką, a dobrą zabawą.
Elle Brenecki
Elle już jako dziecko tańczyła do każdej nuty, jaka wpadła jej w ucho: od nowoczesnego jazzu po ukraiński taniec ludowy. Pochodzi z Australii i tam, w swoim rodzinnym mieście Adelaide, odkryła Lindy hop. To ten styl sprawił, że nie było już tanecznego odwrotu. Pasja i radość z tańca to coś, co z pewnością poczujecie na jej zajęciach. Elle lubi zachęcać do swobody wypowiedzi, a także do dynamiki konwersacji/improwizacji zarówno w Lindy Hop, jak i w tańcu solo. Na zajęciach stara się dać uczniom przestrzeń, by mogli poczuć muzykę, czerpać z niej radość i odkryć własne, unikalne i płynące z serca ruchy.
PROGRAM
WARSZTATY
W czwartek wieczorem odbędzie się przesłuchanie. Jest ono obowiązkowe dla grup najbardziej zaawansowanych (Swing Runners, Top Guns), grupa Lindybusters również może wziąć udział w przesłuchaniu.
Nie ma przesłuchania dla grup solo.
LINDY HOP
The Rhythm Kids (beg)
Wasza przygoda z Lindy Hopem zaczyna się tutaj. Zawiązaliście już opaskę na głowie i przebieracie nogami, aby zacząć trening. Czeka was długa droga pełna przygód i nowych przyjaźni. Nic tylko zacząć!
Lindybusters (int)
Pierwsze Lindy kroki już za wami. Powoli robicie się coraz bardziej osłuchani z muzyką, znacie podstawowe figury pokroju tuck turnów, promenad czy lindy circle, a nowe i nieznane zupełnie wam niestraszne. Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że pojechaliście przed pandemią na kilka festiwali, ale w tym swingowym średniowieczu zapomnieliście tego i owego.
Swing Runners (int/adv)Swoje już przetańczyliście i czujecie się w Lindy Hopie całkiem nieźle. Technika swingouta zaczyna wam spędzać sen z powiek, wariacje tego, co już znacie interesują czasem nawet mocniej, niż nowe figury. Odwiedziliście niejeden potańc, festiwal i warsztaty – wciąż mało. Chcecie się rozwijać i wskoczyć jeszcze wyżej.
Top Guns (adv)Nie ma na was cwaniaka. W swojej scenie należycie do grona weteranów, być może nawet uczycie tam lub uczyliście w przeszłości. Ktoś powie wam że macie świetnie swingouty, wy odpowiadacie że jeszcze dziesięć rzeczy można w nich poprawić. Macie parę trików, na które ludzie reagują dopiero po kilku sekundach, kiedy dotrze do nich co się stało. Muzyczne szlagiery tańczycie prawie na pamięć, bo słyszeliście je setki razy na tuzinach Lindy wydarzeń.
SOLO JAZZ
Raiders of the Lost Rhythm (int/int+)
Znacie podstawowe kroki jazzowe i jesteście spokojni o ich wariacje, ale tańczenie solo nadal równa się dla was z pewnymi wyzwaniami. Umiecie albo nieraz widzieliście różne układy pokroju Shim Shama bądź Tranky Doo. Obecnie rozszerzacie sobie solo-słownictwo, szlifujecie technikę, zaczynacie improwizować i próbujecie wplatać znajomość muzyki w wasze solo, a także kształtujecie swój własny styl.
Jazzminators (adv)
Macie sporo doświadczenia w solo jazzie i/lub jesteście już zaawansowanymi tancerzami jazzowymi, chcącymi wejść na jeszcze wyższy poziom. Uczycie się nowych układów stosunkowo szybko, może nawet układacie swoje własne. Zajęcia będą skupione na zaawansowanych konceptach i technikach, a także na improwizacji.
CENY
LINDY HOP PASS
(poziomy Lindybusters, Swing Runners, Top Guns)
SOLO JAZZ PASS
LINDY + SOLO COMBO PASS
PARTY PASS
tastery w piątek, sobotę i niedzielę
130 zł
UWAGA! Rejestracja na Party Pass zostanie otwarta 15 czerwca 2022. Liczba passów limitowana!
BEGINNERS PASS
4 imprezy (czwartek - niedziela)
tastery w piątek, sobotę i niedzielę
170 zł
POJEDYNCZE IMPREZY
Pojedyncze wejścia - limitowana ilość. Liczba pojedynczych wejść będzie znana końcem lipca. Pełną gwarancję udziału w imprezach daje tylko Full Pass lub Party Pass.