O FESTIWALU

Najgorętsze letnie wydarzenie na swingowej mapie Polski (nie tylko przez sławne DKK) wchodzi w rok 2021 energetycznym triplem po nieco spokojniejszym Suzie Q roku 2020!
Zapraszamy najserdeczniej na DZIESIĄTĄ edycję Lindy Hop Non Stop, która odbędzie się 20-22 sierpnia. W planach sroga swingowa zabawa, składająca się między innymi z:
  • Warsztatów Lindy Hop i Solo Jazz z szałowymi, międzynarodowymi instruktorami  Głównej imprezy z błyszczącymi gwiazdami naszej polskiej sceny: Lazy Swingers Band
  • Potańcówek z mającym ekstra dryg do doboru rytmów składem DJ-skim
  • Typowej dla LHNS-u rodzinnej atmosfery
Zachęceni? Wklepujcie termin w kalendarz I widzimy się już lada moment. Dzielnie wypatrujcie dalszych informacji – my już nie możemy się doczekać, żeby zdradzić Wam kolejne szczegóły!
Image

INSTRUKTORZY

Víctor López & Isabel Gregori

Isa i Víctor na swoje pierwsze zajęcia z Lindy Hopa zapisali się jesienią 2014-ego roku. Choć taniec nigdy wcześniej nie przeszedł im przez myśl, bezpowrotnie złapali swingowego bakcyla już na samym początku swojej przygody. Niedługo potem stali się aktywnymi członkami lokalnej sceny w Walencji i zaczęli jeździć na międzynarodowe wydarzenia swingowe.

Od 2016-ego są nauczycielami w Black Bottom Studio (Walencja) i daje im to kolejny powód do podróżowania, aby rozwijać się i przyswajać jak najwięcej wiedzy. Wierzą, że jeśli sami będą się stale uczyć, to pozwoli im to być najlepszymi możliwymi nauczycielami dla swoich kursantów. Od 2015-ego pojawili się na ponad 60-u festiwalach (i ta liczba, z przerwą na pandemię, stale rośnie ?).

Poza swoją nieskończoną energią, Isa jest szeroko znana ze swojego wiecznego uśmiechu i ogromu pasji, który wkłada w taniec. Co z kolei wyróżnia taniec Víctora to jego "drużynowe" podejście. Tańcząc, skupia się na dbaniu o partnerkę bądź partnera. Ich energia i świetne wibracje są zaraźliwe - zarówno na parkiecie, jak i podczas zajęć.

Tamara Lobato

informacje wkrótce

Aurélién Darbellay & María Ferrer

María i Aurélien wywodzą się z różnych, ale dopełniających się perspektyw. Ona zakochała się w ruchu będąc dzieckiem, on urodził się z fiołem na punkcie rytmu. Jej tłem: taniec i pedagogika. Jego: muzyka i filozofia. Odkąd zaczęli razem tańczyć, dotychczasowe pasja i chęć rozwijania się nic, tylko rosły. Ich działalnością kieruje zbiór prostych, ale silnych idei: zrozumienie ruchu i korzeni (tak tanecznych jak i kulturowych), docenianie i pielęgnowanie podstaw, robienie więcej poprzez robienie mniej, postrzeganie muzyki jako mapy pełnej możliwości, bawienie się i dążenie do poczucia jak największej swobody i komfortu, a także ekspresja. Nie we wszystkim się jednak zgadzają. Maria twierdzi, że w tańcu nie ma błędów, a raczej tysiące ścieżek do odkrycia. Aurélien nie ma aż tak otwartego umysłu, ale hej, on też jest fajny ?

Zamieszkują w Barcelonie – tam też odkryli świat tańców swingowych – ale są również mocno związani z Genewą, gdzie Aurélien przyszedł na świat i gdzie razem z dobrymi przyjaciółmi założyli Backbeat, stowarzyszenie organizujące comiesięczne warsztaty oraz coroczny, międzynarodowy festiwal „shaKe that laKe”.

Joanna Gardyańczyk-Maj i Mateusz Maj

Asia zaczęła tańczyć, kiedy tylko nauczyła się chodzić i przez długie lata związana była z tańcem towarzyskim. Mateusz odkrył radość płynącą z tańca dopiero w czasie studiów, ale pasja ta pochłonęła go na dobre.
Przygodę ze swingiem rozpoczęli wspólnie od Lindy Hop w 2014 roku, odrobinę później przyszła miłość do Balboa. Od tego momentu, każdą wolną chwilę poświęcali na rozwijanie się w tańcu - zdobywając wiedzę i umiejętności na kolejnych międzynarodowych festiwalach. Od kilku lat prowadzą regularne lekcje swingu w Krakowie oraz jeżdżą po Polsce ucząc na warsztatach.
Na swoich zajęciach zwracają dużą uwagę na techniczne aspekty i komfort poruszania się każdego z partnerów. Oglądanie jak kursanci czerpią radość z tańca i odkrywają swoją kreatywność jest czymś co motywuje ich do uczenia.

PROGRAM

WARSZTATY

Przed Wami warsztaty Lindy Hop na 4 poziomach zaawansowania (The Rhythm Kids, Lindybusters, Swing Runners, Top Guns ) oraz warsztaty Solo Jazz na 2 poziomach.

W piątek po południu odbędzie się przesłuchanie. Jest ono obowiązkowe dla grup najbardziej zaawansowanych (Swing Runners, Top Guns), grupa Lindybusters również może wziąć udział w przesłuchaniu.
Nie ma przesłuchania dla grup solo.

LINDY HOP

The Rhythm Kids (beg)

Wasza przygoda z Lindy Hopem zaczyna się tutaj. Zawiązaliście już opaskę na głowie i przebieracie nogami, aby zacząć trening. Czeka was długa droga pełna przygód i nowych przyjaźni. Nic tylko zacząć!


Lindybusters (int)

Pierwsze Lindy kroki już za wami. Powoli robicie się coraz bardziej osłuchani z muzyką, znacie podstawowe figury pokroju tuck turnów, promenad czy lindy circle, a nowe i nieznane zupełnie wam niestraszne. Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że pojechaliście przed pandemią na kilka festiwali, ale w tym swingowym średniowieczu zapomnieliście tego i owego.

Swing Runners (int/adv)

Swoje już przetańczyliście i czujecie się w Lindy Hopie całkiem nieźle. Technika swingouta zaczyna wam spędzać sen z powiek, wariacje tego, co już znacie interesują czasem nawet mocniej, niż nowe figury. Odwiedziliście niejeden potańc, festiwal i warsztaty – wciąż mało. Chcecie się rozwijać i wskoczyć jeszcze wyżej.

Top Guns (adv)

Nie ma na was cwaniaka. W swojej scenie należycie do grona weteranów, być może nawet uczycie tam lub uczyliście w przeszłości. Ktoś powie wam że macie świetnie swingouty, wy odpowiadacie że jeszcze dziesięć rzeczy można w nich poprawić. Macie parę trików, na które ludzie reagują dopiero po kilku sekundach, kiedy dotrze do nich co się stało. Muzyczne szlagiery tańczycie prawie na pamięć, bo słyszeliście je setki razy na tuzinach Lindy wydarzeń.SOLO JAZZ

Raiders of the Lost Rhythm (int/int+)
Znacie podstawowe kroki jazzowe i jesteście spokojni o ich wariacje, ale tańczenie solo nadal równa się dla was z pewnymi wyzwaniami. Umiecie albo nieraz widzieliście różne układy pokroju Shim Shama bądź Tranky Doo. Obecnie rozszerzacie sobie solo-słownictwo, szlifujecie technikę, zaczynacie improwizować i próbujecie wplatać znajomość muzyki w wasze solo, a także kształtujecie swój własny styl.

Jazzminators (adv)
Macie sporo doświadczenia w solo jazzie i/lub jesteście już zaawansowanymi tancerzami jazzowymi, chcącymi wejść na jeszcze wyższy poziom. Uczycie się nowych układów stosunkowo szybko, może nawet układacie swoje własne. Zajęcia będą skupione na zaawansowanych konceptach i technikach, a także na improwizacji.

IMPREZY

(20.08.2021, piątek, Dom Kultury Kolejarza) BACK TO THE RHYTHM
21:15 - 22:15 taster Balboa z Asią i Mateuszem

22:15 - start imprezy

00:00 - 01:00 - Solo Jazz eliminacje i finał

4:00 koniec imprezy

(21.08.2021, sobota, Avangarda) THE NEVERENDING PARTY with LAZY SWINGERS BAND

20:30 - 21:30 – taster: Ola i Alexey: Clap your hands & stomp your feet!

21:30 - start imprezy

22:00 - 22:30 Strictly Social eliminacje

23:30 - 00:30 Strictly Social finały

4:00 koniec imprezy

(22.08.2021, niedziela, Hala Forum) HEP CAT'S DAY OFF

20:30 - 21:30 – taster: Agnieszka i Bartek, Easy ways to accentuate the music

21:30 - start imprezy

2:00 koniec imprezy

ADRESY

Warsztaty:
SEMPRE, Kraków, ul. Berka Joselewicza 26
Dom Kultury Kolejarza (DKK), Kraków, ul. Św. Filipa 6
Akademia Tańca, Kraków, ul. Długa 17

Imprezy:
Dom Kultury Kolejarza (DKK), Kraków, ul. Św. Filipa 6
Avangarda, Kraków, ul. Mikołaja Zyblikiewicza 1
Hala Forum, Kraków, ul. Marii Konopnickiej 28

CENY

LINDY HOP PASS

6 godzin zajęć (poziomy Lindybusters, Swing Runners, Top Guns)
3 imprezy
tastery w piątek, sobotę i niedzielę

450 zł

SOLO JAZZ PASS

4.5 godziny zajęć Solo
3 imprezy
tastery w piątek, sobotę i niedzielę

360 zł

LINDY + SOLO COMBO PASS

6 godzin zajęć Lindy (poziomy Lindybusters, Swing Runners, Top Guns)
4.5 godziny zajęć Solo
3 imprezy
tastery w piątek, sobotę i niedzielę

660 zł

PARTY PASS

3 imprezy
tastery w piątek, sobotę i niedzielę

90 zł

BEGINNERS PASS

6 godzin zajęć (poziom The Rhythm Kids)
3 imprezy
tastery w piątek, sobotę i niedzielę

160 zł

POJEDYNCZE IMPREZY

Piątek: 30 zł
Sobota: 60 zł
Niedziela: 30 zł

Z uwagi na obowiązujące limity osób, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ograniczenia liczby biletów sprzedawanych na pojedyncze imprezy. Wyłącznie posiadanie Full Passa lub Party Passa jest gwarancją udziału w imprezach.

REJESTRACJA

ORGANIZATORZY

Image

KONTAKT

info@swing.org.pl

Organizator Festiwalu:
KMiTa Swing
www.swing.org.pl