LINDY HOP NON STOP

24-27 sierpnia, Kraków

O FESTIWALU

XII edycja letniego festiwalu LINDY HOP NON STOP już 24-27 sierpnia 2023!
Gdzie? Kraków, Polska 
W planach czterodniowa teleportacja do swingowego tanecznego świata. Wersja „All-inclusive”  obejmuje:

♥ 4 imprezy (w tym 2 z muzyką na żywo),
♥ międzynarodową kadrę nauczycieli,
♥ 6 godzin warsztatów Lindy Hop (do wyboru 3 poziomy),
♥ 4 godziny warsztatów Solo Jazz (do wyboru 2 poziomy),
♥ konkursy z nagrodami,
♥ długie letnie rozmowy ze starymi i nowymi przyjaciółmi.
 
Zachęceni? Śledźcie naszą stronę, więcej szczegółów wkrótce!
Non Stop Lindy Hop 2023

INSTRUKTORZY

María Ferrer & Aurélien Darbellay
María Ferrer & Aurélien Darbellay
Zdradzimy, że przywiozą trochę barcelońskiego słońca (na nadmorski piasek w butelce jeszcze nie dali się przekonać). Czego spodziewać się na ich warsztatach? Taniec to dla nich przestrzeń do rozmowy, w której przenikają się dynamika społeczności, indywidualne ekspresje i muzyczne inspiracje. Kładą nacisk na zabawę rytmem interakcję z partnerem i muzyką. Zwracają uwagę na płynność, te momenty, kiedy indywidualne doświadczenia taneczne łączą się we wspólne flow oraz budowanie i rozwiązywanie napięcia. Z radością i zaciekawieniem, a także otwartością na dyskusję przyjmują odpowiedzialność szerzenia formy sztuki, która narodziła się w afroamerykańskiej społeczności, i której kontekst społeczny i kulturowy jest tak bardzo odmienny od ich własnego. Swoim kursantom dają przestrzeń zarówno do pracy nad szczegółami, jak i luźnych rozmów.
Thanh Thanh Nguyen
Thanh Thanh Nguyen
Od 2016 roku, kiedy odkryła Lindy Hop, taniec stał się jej życiowym kompasem. Miłość do ruchu oraz funkowych rytmów pogłębiała słuchając jazzu oraz jego historii w Saigon Swing Cats, jej rodzinnej scenie swingowej w Wietnamie. Od przeprowadzki do Europy w 2021 roku Thanh Thanh kontynuuje szlifowanie swojego rzemiosła tanecznego i poszerza swoje spojrzenie na współczesną kulturę tańca. Ma za sobą bardzo udane występy na parkietach w Lindylicious 2022, Jazz Roots 2022 i ILHC Europe 2022. Obecnie mieszka w Paryżu, gotowa dzielić się swoim tańcem tam, gdzie zabrzmią gorące rytmy. Uczestników swoich zajęć zachęca do eksplorowania własnych ruchów poprzez samoświadomość i improwizację, jednocześnie szanując korzenie afroamerykańskiego Authentic Jazzu.

WARSZTATY

Warsztaty Lindy Hop na 3 poziomach (Alhambra, Roseland, Savoy) oraz Solo Jazz na 2 poziomach (Apollo Theater, Small's Paradise).

PRZESŁUCHANIE (AUDITION) DLA GRUP LINDY HOP jest obowiązkowe dla grup Roseland i Savoy, dla grupy Alhambra jest ono opcjonalne. Alhambra, jeśli chcecie spróbować dostać się do wyższej grupy, zgłoście nam to podczas czwartkowego i piątkowego check-in.
Termin przesłuchania: TBA

PRZESŁUCHANIE (AUDITION) DLA GRUP SOLO JAZZ
Nie ma przesłuchania dla grup Solo Jazz.


LINDY HOP

Alhambra (int)

Pierwsze Lindy kroki już za wami. Powoli robicie się coraz bardziej osłuchani z muzyką, znacie podstawowe figury pokroju tuck turnów, promenad czy lindy circle, a nowe i nieznane zupełnie wam niestraszne. Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że pojechaliście przed pandemią na kilka festiwali, ale w tym swingowym średniowieczu zapomnieliście tego i owego.

Roseland (int/adv)

Swoje już przetańczyliście i czujecie się w Lindy Hopie całkiem nieźle. Technika swingouta zaczyna wam spędzać sen z powiek, wariacje tego, co już znacie interesują czasem nawet mocniej, niż nowe figury. Odwiedziliście niejeden potańc, festiwal i warsztaty – wciąż mało. Chcecie się rozwijać i wskoczyć jeszcze wyżej.

Savoy (adv)

Nie ma na was cwaniaka. W swojej scenie należycie do grona weteranów, być może nawet uczycie tam lub uczyliście w przeszłości. Ktoś powie wam że macie świetnie swingouty, wy odpowiadacie że jeszcze dziesięć rzeczy można w nich poprawić. Macie parę trików, na które ludzie reagują dopiero po kilku sekundach, kiedy dotrze do nich co się stało. Muzyczne szlagiery tańczycie prawie na pamięć, bo słyszeliście je setki razy na tuzinach Lindy wydarzeń.SOLO JAZZ

Apollo Theater (int/int+)
Znacie podstawowe kroki jazzowe i jesteście spokojni o ich wariacje, ale tańczenie solo nadal równa się dla was z pewnymi wyzwaniami. Umiecie albo nieraz widzieliście różne układy pokroju Shim Shama bądź Tranky Doo. Obecnie rozszerzacie sobie solo-słownictwo, szlifujecie technikę, zaczynacie improwizować i próbujecie wplatać znajomość muzyki w wasze solo, a także kształtujecie swój własny styl.

Small's Paradise (adv)
Macie sporo doświadczenia w solo jazzie i/lub jesteście już zaawansowanymi tancerzami jazzowymi, chcącymi wejść na jeszcze wyższy poziom. Uczycie się nowych układów stosunkowo szybko, może nawet układacie swoje własne. Zajęcia będą skupione na zaawansowanych konceptach i technikach, a także na improwizacji.

IMPREZY

24.08.2023, czwartek, Klub Spotkań Poczta Główna (ul. Westerplatte 20, wejście od strony straży pożarnej)

25.08.2023, piątek, Avangarda (ul. Zyblikiewicza 1), Lazy Swing Band

26.08.2023, sobota, Avangarda (ul. Zyblikiewicza 1), Lazy Swing Band

27.08.2023, niedziela, Klub Spotkań Poczta Główna (ul. Westerplatte 20, wejście od strony straży pożarnej)

CENY

Informacje wkrótce

REJESTRACJA

Rejestracja na Lindy Hop Non Stop 2023 startuje:
 
♥ 4 czerwca o godzinie 18.00 - na Full Pass
♥ 25 czerwca o godzinie 18:00 - na Party Pass

Bądźcie gotowi!
Link do formularza rejestracji pojawi się na stronie oraz na Facebooku.
 

KONTAKT

info@swing.org.pl

Organizator Festiwalu:
KMiTa Swing
www.swing.org.pl