O festiwalu

Zapraszamy gorąco na XI edycję Lindy Hop Non Stop, która odbędzie się 4-7 sierpnia 2022 w rozswingowanym Krakowie.
W planach czterodniowa podróż w taneczny świat Lindy Hop i Solo Jazz.

Przygotujcie siły na:
* warsztaty z międzynarodowymi instruktorami
* 4 noce tańca
*2 zespoły na żywo i najlepszych DJ-ów pod słońcem
* konkursy z nagrodami
* spotkania ze starymi i nowymi przyjaciółmi

Zachęceni? Sprawdźcie program wydarzenia!
Image

Artyści

Lindy Hop

Roser Ros & Marcos León

Marcos Leon przygodę ze swingiem rozpoczął w 2012 roku. Od 7 lat uczy tańca w Saragossie, a także na międzynarodowych wydarzeniach. Jest fanem kultury jazzowej, lindy-hopu, solo jazzu i stepu. Nie zapomina także o korzeniach i wartościach Vernacular Jazz. Rytm, komunikacja i ekspresja w tańcu to elementy, na które Roser i Marcos zwracają szczególną uwagę na parkiecie.

Roser Ros na co dzień prowadzi zajęcia lindy-hop, aerials i solo jazz w Barcelonie. Miała także okazję uczyć podczas wielu międzynarodowych festiwali m.in.: na Tajwanie, w Japonii, La Reunion i Kanadzie. W wieku 3 lat zaczęła trenować gimnastykę. Później dołączyła do świata sztuki cyrkowej. Po drodze próbowała wielu stylów tańca, ale to lindy hop skradł jej serce w 2011 roku. Ma również doświadczenie jako choreograf grup tanecznych, muzycznych, artystycznych i wideo. Zanim jednak zdecydowała o karierze tancerki uczyła w-fu w szkole podstawowej. W jej tańcu odnajdziecie moc energii, precyzję, dipy, tricki i aeriale.

Więcej o Roser znajdziecie na Instagramie @roserswing oraz jej www: swingdancehome.com.

Agnieszka Obiedzińska & Bartosz Przybylski

Agnieszka i Bartosz zaczęli uczyć razem jeszcze w epoce przed pandemicznej, w okresie późnych synkop, kiedy Lindy Hopu uczono regularnie na salach tanecznych.

Agnieszce taniec towarzyszył od dziecka i już jako mała dziewczynka obrała swą drogę marzeń (przy okazji oczywiście kończąc budownictwo). Trenując tańce towarzyskie, wygrywając turnieje i biorąc udział w pokazach, szukała swojego miejsca na świecie, aż w końcu w 2013 r. odkryła Lindy Hop.

Bartosz zaczął tańczyć w 2012 r, choć ze swingiem był związany już wcześniej. Jeżeli słyszeliście o tańcu z brodą, to na pewno słyszeliście o Bartku. Doktor muzyki swingowej, klasyczny nerd, swingowy geek, pasjonat tańca i kultury afro-amerykańskiej lat 30-40’tych. Za Lindy Hopem przebył 35 krajów i przekopał cały internet wzdłuż i wszerz (trzy razy).

Gosia Wolska Rasmussen & Kuno Rasmussen

Przygoda Gosi z tańcem rozpoczęła się gdy była nastolatką. Próbowała wielu stylów: od tańców towarzyskich, po salsę, aż po Jitterbug. W 2009 r., przeprowadziła się z Polski do Dani i to tam po raz pierwszy zetknęła się z Lindy Hop. I była to miłość od pierwszego tańczenia :). Możliwości improwizacji, wesoły charakter tańca, muzyka, ludzie, kultura, atmosfera… to wszystko sprawiło, że szybko zaangażowała się w scenę Lindy Hop w Kopenhadze i zaczęła regularnie uczyć. Uwielbia taneczne podróże, występy, uczestnictwo w konkursach, a także niekończące się rozmowy o tańcu i możliwość nauki od innych instruktorów.

Kuno ma solidne wykształcenie muzyczne i dydaktyczne. Od najmłodszych lat śpiewa i gra na różnych instrumentach, ukończył także studia nauczycielskie. Muzyczne zaplecze było wielką zaletą, kiedy zaczął odkrywać Lindy Hop w 2009 roku, a dydaktyczna wiedza przydaje się podczas prowadzenia zajęć. Jego taniec jest pełen rytmicznych improwizacji, czym z chęcią dzieli się ze swoimi uczniami. Jest tanecznym technicznym nerdem ;-): uwielbia zagłębiać się w dyskusje na tematy takie jak połączenie i ruch. Próbując nowych tanecznych konceptów zawsze szuka równowagi między techniką, a dobrą zabawą.

Solo Jazz

Elle Brenecki

Elle już jako dziecko tańczyła do każdej nuty, jaka wpadła jej w ucho: od nowoczesnego jazzu po ukraiński taniec ludowy. Pochodzi z Australii i tam, w swoim rodzinnym mieście Adelaide, odkryła Lindy hop. To ten styl sprawił, że nie było już tanecznego odwrotu. Pasja i radość z tańca to coś, co z pewnością poczujecie na jej zajęciach. Elle lubi zachęcać do swobody wypowiedzi, a także do dynamiki konwersacji/improwizacji zarówno w Lindy Hop, jak i w tańcu solo. Na zajęciach stara się dać uczniom przestrzeń, by mogli poczuć muzykę, czerpać z niej radość i odkryć własne, unikalne i płynące z serca ruchy.

Zespoły

The Hop Sh Bam Connection

Inspiracją repertuaru Hop Sh Bam są cudowne sale balowe lat 30, w tym osławione nowojorskie The Savoy Ballroom. Oprócz standardów ery jazzowej serwują hity ery wielkich big-bandów oraz utwory w nowoorleańskim klimacie inspirowane charlestonem. Leaderka zespołu, Marie-Anne jest również tancerką, wie jak przygotować inspirującą i zróżnicowaną setlistę :) Zespół grał na m.in na.: GHX Gentse Hopppers Exchange, Barcelona Lindy Exchange, Porto Swing Jam, Swing & Swim, Swingin' Spring, Upside Down, La Jam, Crazy Swing Camp, Brux Exchange, The World Jam.

Lazy Swing Band

Lazy Swing Band to nasz krakowski zespół, który powstał w 2016, by grać dla tancerzy Lindy Hop na lokalnych potańcówkach. Z biegiem czasu usłyszała o nich cała swingowa Polska od morza aż do Tatr. Kochają grać swing, kochają grać dla tancerzy, więc już odliczają dni do muzycznego spotkania z Wami. Usłyszycie ich podczas piątkowej imprezy!. Szykujcie buty, będzie dziki szał!

Program

WARSZTATY

Warsztaty Lindy Hop na 4 poziomach (The Rhythm Kids, Lindybusters, Swing Runners, Top Guns) oraz Solo Jazz na 2 poziomach (Raiders of the Lost Rhythm, Jazzminators).

PRZESŁUCHANIE (AUDITION) DLA GRUP LINDY HOP jest obowiązkowe dla grup Swing Runners i Top Guns, dla grupy Lindybusters jest ono opcjonalne. Lindybusters, jeśli chcecie spróbować dostać się do wyższej grupy, zgłoście nam to podczas czwartkowego check-in.
Termin przesłuchania: piątek, 10:00, ul. Spasowskiego 8.

PRZESŁUCHANIE (AUDITION) DLA GRUP SOLO JAZZ
Nie ma przesłuchania dla grup Solo Jazz.


LINDY HOP

The Rhythm Kids (beg)

Wasza przygoda z Lindy Hopem zaczyna się tutaj. Zawiązaliście już opaskę na głowie i przebieracie nogami, aby zacząć trening. Czeka was długa droga pełna przygód i nowych przyjaźni. Nic tylko zacząć!

Lindybusters (int)

Pierwsze Lindy kroki już za wami. Powoli robicie się coraz bardziej osłuchani z muzyką, znacie podstawowe figury pokroju tuck turnów, promenad czy lindy circle, a nowe i nieznane zupełnie wam niestraszne. Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że pojechaliście przed pandemią na kilka festiwali, ale w tym swingowym średniowieczu zapomnieliście tego i owego.

Swing Runners (int/adv)

Swoje już przetańczyliście i czujecie się w Lindy Hopie całkiem nieźle. Technika swingouta zaczyna wam spędzać sen z powiek, wariacje tego, co już znacie interesują czasem nawet mocniej, niż nowe figury. Odwiedziliście niejeden potańc, festiwal i warsztaty – wciąż mało. Chcecie się rozwijać i wskoczyć jeszcze wyżej.

Top Guns (adv)

Nie ma na was cwaniaka. W swojej scenie należycie do grona weteranów, być może nawet uczycie tam lub uczyliście w przeszłości. Ktoś powie wam że macie świetnie swingouty, wy odpowiadacie że jeszcze dziesięć rzeczy można w nich poprawić. Macie parę trików, na które ludzie reagują dopiero po kilku sekundach, kiedy dotrze do nich co się stało. Muzyczne szlagiery tańczycie prawie na pamięć, bo słyszeliście je setki razy na tuzinach Lindy wydarzeń.SOLO JAZZ

Raiders of the Lost Rhythm (int/int+)
Znacie podstawowe kroki jazzowe i jesteście spokojni o ich wariacje, ale tańczenie solo nadal równa się dla was z pewnymi wyzwaniami. Umiecie albo nieraz widzieliście różne układy pokroju Shim Shama bądź Tranky Doo. Obecnie rozszerzacie sobie solo-słownictwo, szlifujecie technikę, zaczynacie improwizować i próbujecie wplatać znajomość muzyki w wasze solo, a także kształtujecie swój własny styl.

Jazzminators (adv)
Macie sporo doświadczenia w solo jazzie i/lub jesteście już zaawansowanymi tancerzami jazzowymi, chcącymi wejść na jeszcze wyższy poziom. Uczycie się nowych układów stosunkowo szybko, może nawet układacie swoje własne. Zajęcia będą skupione na zaawansowanych konceptach i technikach, a także na improwizacji.

IMPREZY

4.08.2022, czwartek, Klub Spotkań Poczta Główna (ul. Westerplatte 20, wejście od strony straży pożarnej)

20:30 – 21:15 - taster z Anią Długosz i Marcinem Olichwirowiczem „Spice up your Swing out", Lindy hop poziomy int i int-adv
21:15 - start imprezy
2:00 - koniec imprezy

5.08.2022, piątek, Avangarda (ul. Zyblikiewicza 1), Lazy Swing Band

20:30 - 21:15 – taster z Karoliną Bednarek „Basic- not basic”, Solo Jazz poziom int-adv
21:15 - start imprezy
22:00 - 22:45 – pierwszy set
23:15 – prezentacja instruktorów
23:15 - 00:00 – drugi set
00:10 – 00:30 – konkurs solo „Do you know Shim Sham?”
00:30 - 01:15 – trzeci set
4:00 - koniec imprezy

6.08.2022, sobota, Dom Kultury Kolejarza (ul. Św. Filipa 6), The Hop 'sh Bam Connection

20:00 - 21:20 - zapisy do konkursu LH Mix & Match, miejsca dla 22 par, zapisać można tylko siebie i odebrać numer tylko dla siebie
20:30 - 21:15 – taster z Dianą Tokarczyk "Locking", poziom open
21:15 - start imprezy
21:30 – eliminacje do konkursu LH Mix & Match
22:00 - 22:45 – pierwszy set
23:15 - 00:00 – drugi set
00:10 – finał konkursu LH Mix & Match
00:30 - 01:15 – trzeci set
1:15 – ogłoszenie wyników konkursu
4:00 - koniec imprezy

7.08.2022, niedziela, Klub Spotkań Poczta Główna (ul. Westerplatte 20, wejście od strony straży pożarnej)

20:30 – 21:15 - taster z Andriusem Tamulionisem i Kamilė Pociūtė „Stay together, stay apart", Lindy hop poziom open
21:15 - start imprezy
23:40 – konkurs Switching Roles
2:00 - koniec imprezy

Ceny

LINDY HOP PASS

6 godzin zajęć
(poziomy Lindybusters, Swing Runners, Top Guns)
4 imprezy (czwartek-niedziela)
tastery w piątek, sobotę i niedzielę
470 zł

SOLO JAZZ PASS

4.5 godziny zajęć Solo
4 imprezy (czwartek-niedziela)
tastery w piątek, sobotę i niedzielę
380 zł

LINDY + SOLO COMBO PASS

6 godzin zajęć Lindy
(poziomy Lindybusters, Swing Runners, Top Guns)
4.5 godziny zajęć Solo
4 imprezy (czwartek - niedziela)
tastery w piątek, sobotę i niedzielę
680 zł

PARTY PASS

4 imprezy (czwartek - niedziela)
tastery w piątek, sobotę i niedzielę

160 zł

Wszystkie Party Passy są WYPRZEDANE

BEGINNERS PASS

6 godzin zajęć (poziom The Rhythm Kids)
4 imprezy (czwartek - niedziela)
tastery w piątek, sobotę i niedzielę

170 zł

POJEDYNCZE IMPREZY

Czwartek: 20 zł
Piątek: 80 zł
Sobota: 80 zł
Niedziela: 20 zł

UWAGA! Nie ma możliwości zakupu pojedynczych wejściówek na imprezy w piątek i sobotę.
Na czwartkową i niedzielną imprezę będą sprzedawane bilety, ale ich liczba jest mocno ograniczona (po 20 na każdą imprezę). Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia mailowe na info@swing.org.pl

Rejestracja

Kontakt

info@swing.org.pl

Organizator Festiwalu:
KMiTa Swing
www.swing.org.pl