LINDY HOP NON STOP

24-27 sierpnia, Kraków

O FESTIWALU

XII edycja letniego festiwalu LINDY HOP NON STOP już 24-27 sierpnia 2023!
Gdzie? Kraków, Polska 
W planach czterodniowa teleportacja do swingowego tanecznego świata. Wersja „All-inclusive”  obejmuje:

♥ 4 imprezy (w tym 2 z muzyką na żywo),
♥ międzynarodową kadrę nauczycieli,
♥ 6 godzin warsztatów Lindy Hop (do wyboru 3 poziomy),
♥ 4 godziny warsztatów Solo Jazz (do wyboru 2 poziomy),
♥ konkursy z nagrodami,
♥ długie letnie rozmowy ze starymi i nowymi przyjaciółmi.
 
Zachęceni? Śledźcie naszą stronę, więcej szczegółów wkrótce!
Non Stop Lindy Hop 2023

KODEKS POSTĘPOWANIA

Lindy Hop Non Stop to wydarzenie międzynarodowe, przestrzeń w której spotykają się uczestnicy z różnych krajów, przedstawiciele różnych kultur, religii i światopoglądów. Kładziemy nacisk na zapewnienie jak najlepszych i najbezpieczniejszych warunków dla każdego.

Prosimy o okazywanie szacunku innym tancerzom, a także organizatorom i wolontariuszom.

Organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom festiwalu.

Nad bezpieczeństwem uczestników podczas festiwalu czuwają organizaotrzy i wolontariusze.

Zabrania się podejmowania jakichkolwiek działań, które mogą stwarzać zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa osób biorących udział w wydarzeniach festiwalowych.

Niestosowne zachowania, takie jak dyskryminacja ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, religię, wygląd, orientację seksualną itp. nie będą akceptowane na festiwalu.

Jeśli w którymkolwiek momencie poczujesz się niekomfortowo lub zauważysz niedopuszczalne zachowanie, skontaktuj się z organizatorami lub wolontariuszami.

Oczekujemy, że uczestnicy poproszeni o zaprzestanie wszelkich napastliwych zachowań natychmiast się zastosują do naszych wytycznych.

W przypadku jakichkolwiek problemów możecie skontaktować się z nami osobiście (znajdźcie dowolnego wolontariusza lub jednego z organizatorów i porozmawiajcie o problemie) lub mailowo.

INSTRUKTORZY

María Ferrer & Aurélien Darbellay (LINDY HOP)
María Ferrer & Aurélien Darbellay (LINDY HOP)
Zdradzimy, że przywiozą trochę barcelońskiego słońca (na nadmorski piasek w butelce jeszcze nie dali się przekonać). Czego spodziewać się na ich warsztatach? Taniec to dla nich przestrzeń do rozmowy, w której przenikają się dynamika społeczności, indywidualne ekspresje i muzyczne inspiracje. Kładą nacisk na zabawę rytmem interakcję z partnerem i muzyką. Zwracają uwagę na płynność, te momenty, kiedy indywidualne doświadczenia taneczne łączą się we wspólne flow oraz budowanie i rozwiązywanie napięcia. Z radością i zaciekawieniem, a także otwartością na dyskusję przyjmują odpowiedzialność szerzenia formy sztuki, która narodziła się w afroamerykańskiej społeczności, i której kontekst społeczny i kulturowy jest tak bardzo odmienny od ich własnego. Swoim kursantom dają przestrzeń zarówno do pracy nad szczegółami, jak i luźnych rozmów.
Thanh Thanh Nguyen (SOLO JAZZ)
Thanh Thanh Nguyen (SOLO JAZZ)
Od 2016 roku, kiedy odkryła Lindy Hop, taniec stał się jej życiowym kompasem. Miłość do ruchu oraz funkowych rytmów pogłębiała słuchając jazzu oraz jego historii w Saigon Swing Cats, jej rodzinnej scenie swingowej w Wietnamie. Od przeprowadzki do Europy w 2021 roku Thanh Thanh kontynuuje szlifowanie swojego rzemiosła tanecznego i poszerza swoje spojrzenie na współczesną kulturę tańca. Ma za sobą bardzo udane występy na parkietach w Lindylicious 2022, Jazz Roots 2022 i ILHC Europe 2022. Obecnie mieszka w Paryżu, gotowa dzielić się swoim tańcem tam, gdzie zabrzmią gorące rytmy. Uczestników swoich zajęć zachęca do eksplorowania własnych ruchów poprzez samoświadomość i improwizację, jednocześnie szanując korzenie afroamerykańskiego Authentic Jazzu.
Mélanie Deniau & Jérémy Chanton (LINDY HOP)
Mélanie Deniau & Jérémy Chanton (LINDY HOP)
Mélanie zaczęła tańczyć rock'n rolla w wieku 7 lat. Zakochała się w boogie woogie i przez 4 lata była jedną z osób znajdujących się wśród 10 najlepszych par tanecznych na świecie. Na swoim koncie ma 3-letni epizod kabaretowy, ale w 2015 r. wróciła na scenę swingową. Szybko nadrobiła zaległości i rozwinęła umiejętności w towarzystwie utalentowanych tancerzy. Jérémy tańczy od dzieciństwa, a zaczął od rock'n rolla i boogie woogie. Jako nastolatek brał udział w zawodach i zdobywał miejsca na podium nie tylko we Francji, ale i w międzynarodowych finałach. W 2015 roku dołączył do grupy swingowej, gdzie rozwijał umiejętności taneczne w Lindy hop i Charlestonie. W ciągu kilku lat udało mu się zdobyć liczne nagrody i występować z utalentowanymi tancerzami.
Ania Długosz & Mateusz Maj (LINDY HOP BEGINNERS)
Ania Długosz & Mateusz Maj (LINDY HOP BEGINNERS)
Ania jako instruktorka i choreografka tańców swingowych, uczestniczy w rozwoju polskiej sceny od 2013 roku. Swój taneczny warsztat doskonaliła pod okiem najlepszych w swoich dziedzinach, przemierzając świat wzdłuż i wszerz, w poszukiwaniu sprawdzonych narzędzi do pracy z ciałem. Największą inspirację stanowi dla niej sama muzyka, bez której wprost nie wyobraża sobie życia: zgłębianie bogactwa rytmik, odkrywanie kolejnych warstw, to dla niej niekończące się źródło pomysłów! Na swoich zajęciach pielęgnuje indywidualizm każdego z uczestników, zachęcając ich do szerokiego rozpostarcia skrzydeł, a wszystko to w przyjaznej atmosferze, z promiennym uśmiechem na twarzy.
Mateusz odkrył radość płynącą z tańca dopiero w czasie studiów, ale pasja ta pochłonęła go na dobre. Przygodę ze swingiem rozpoczęli wspólnie (z Asią) od Lindy Hop w 2014 roku, miłość do Balboa przyszła odrobinę później. Uwielbiają elegancję i subtelność a zarazem dynamiczność Balboa i pragną tą fascynacją zarażać teraz innych. Obecnie, każdą wolną chwilę poświęcają na rozwijanie się w tańcu - zdobywając wiedzę i umiejętności na kolejnych międzynarodowych festiwalach.

ZESPÓŁ

Lazy Swing Band
Lazy Swing Band
Lazy Swing Band to krakowski zespół, który swoją muzyką rozpalił już niejedną publiczność. Ośmioosobowy skład, złożony z profesjonalnych muzyków, od 2016 roku regularnie gra dla polskiej i zagranicznej społeczności tancerzy Lindy Hop i nie nie ustaje w doskonaleniu swojego repertuaru, aby uszczęśliwić każdego, kto pojawi się na parkiecie. LSB miał zaszczyt występować na takich festiwalach jak: Dragon Swing Festival, Kraków Lindy Invasion, GoAt Swing, Transwingvania Brasov Lindy Exchange i wielu innych, jak słynny Kraków Summer Jazz Festival. Dowody na to, że Lazy Swing Band nie jest taki leniwy, można znaleźć także na YouTube czy Spotify. Jeśli przyjdziesz na ich koncert - nie pożałujesz!

WARSZTATY

Warsztaty Lindy Hop na 4 poziomach (Swing Kids - Beginners, Alhambra, Roseland, Savoy) oraz Solo Jazz na 2 poziomach (Apollo Theater, Small's Paradise).

Warsztaty Lindy Hop dla poziomów Alhambra, Roseland, Savoy odbędą się w sobotę i niedzielę w godzinach 10:00 - 18:00, po 3 godziny dziennie dla każdej grupy. Warsztaty na poziomie Beginners odbędą się w sobotę i niedzielę w godzinach 11:00-13:30.
Warsztaty Solo Jazz również zaplanoaliśmy na sobotę i niedzielę - po 2 godziny dziennie dla każdej grupy.

PRZESŁUCHANIE (AUDITION) DLA GRUP LINDY HOP jest obowiązkowe dla grup Roseland i Savoy, dla grupy Alhambra jest ono opcjonalne. Alhambra, jeśli chcecie spróbować dostać się do wyższej grupy, zgłoście nam to podczas czwartkowego i piątkowego check-in.
Termin przesłuchania: TBA

PRZESŁUCHANIE (AUDITION) DLA GRUP SOLO JAZZ
Nie ma przesłuchania dla grup Solo Jazz.


LINDY HOP

Swing Kids (beginners)

Warsztaty od podstaw dla wszystkich, którzy chcą postawić swoje pierwsze kroki na parkiecie.

Alhambra (int)

Pierwsze Lindy kroki już za wami. Powoli robicie się coraz bardziej osłuchani z muzyką, znacie podstawowe figury pokroju tuck turnów, promenad czy lindy circle, a nowe i nieznane zupełnie wam niestraszne. Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że pojechaliście przed pandemią na kilka festiwali, ale w tym swingowym średniowieczu zapomnieliście tego i owego.

Roseland (int/adv)

Swoje już przetańczyliście i czujecie się w Lindy Hopie całkiem nieźle. Technika swingouta zaczyna wam spędzać sen z powiek, wariacje tego, co już znacie interesują czasem nawet mocniej, niż nowe figury. Odwiedziliście niejeden potańc, festiwal i warsztaty – wciąż mało. Chcecie się rozwijać i wskoczyć jeszcze wyżej.

Savoy (adv)

Nie ma na was cwaniaka. W swojej scenie należycie do grona weteranów, być może nawet uczycie tam lub uczyliście w przeszłości. Ktoś powie wam że macie świetnie swingouty, wy odpowiadacie że jeszcze dziesięć rzeczy można w nich poprawić. Macie parę trików, na które ludzie reagują dopiero po kilku sekundach, kiedy dotrze do nich co się stało. Muzyczne szlagiery tańczycie prawie na pamięć, bo słyszeliście je setki razy na tuzinach Lindy wydarzeń.SOLO JAZZ

Apollo Theater (int/int+)
Znacie podstawowe kroki jazzowe i jesteście spokojni o ich wariacje, ale tańczenie solo nadal równa się dla was z pewnymi wyzwaniami. Umiecie albo nieraz widzieliście różne układy pokroju Shim Shama bądź Tranky Doo. Obecnie rozszerzacie sobie solo-słownictwo, szlifujecie technikę, zaczynacie improwizować i próbujecie wplatać znajomość muzyki w wasze solo, a także kształtujecie swój własny styl.

Small's Paradise (adv)
Macie sporo doświadczenia w solo jazzie i/lub jesteście już zaawansowanymi tancerzami jazzowymi, chcącymi wejść na jeszcze wyższy poziom. Uczycie się nowych układów stosunkowo szybko, może nawet układacie swoje własne. Zajęcia będą skupione na zaawansowanych konceptach i technikach, a także na improwizacji.

HARMONOGRAM

IMPREZY

24.08.2023, czwartek, Klub Spotkań Poczta Główna (ul. Westerplatte 20, wejście od strony straży pożarnej)
19:30-00:00 check-in
21:00 - 2:00 impreza

25.08.2023, piątek, Avangarda (ul. Zyblikiewicza 1), Lazy Swing Band, Solo Jazz Competition
20:30 - 21:15 taster Lindy Hop: Martyna & Michał Wacławik, Impro Solo w parze, wymagana znajomość kroków z Shim Shama
21:15 - 4:00 impreza

26.08.2023, sobota, Avangarda (ul. Zyblikiewicza 1), Lazy Swing Band, Mix & Match Competition
20:30 - 21:15 taster Solo Jazz: Ania Hasiak, Power Moves
21:15 - 4:00 impreza

27.08.2023, niedziela, Klub Spotkań Poczta Główna (ul. Westerplatte 20, wejście od strony straży pożarnej), Switching Roles Competition
20:30-21:15 taster: Jacek Pasternak & Łukasz Furmanek, Pop-turn switch, poziom open
21:15 - 2:00 impreza

ADRESY

Warsztaty:
Sempre, Kraków, ul. Berka Joselewicza 26
Obsession, Kraków, ul. Św. Filipa 25
Avangarda, Kraków, ul. Zyblikiewicza 1
Jazz Like That, Kraków, Rynek Główny 34

Imprezy:
Avangarda, Kraków, ul. Mikołaja Zyblikiewicza 1
Klub Spotkań Poczta Główna, Kraków, ul. Westerplatte 20 (wejście od strony straży pożarnej)

CENY

FULL PASS LINDY HOP

6 godzin zajęć na wybranym poziomie
4 imprezy (czwartek-niedziela), w tym 2 z muzyką na żywo
3 tastery (czwartek, piątek i sobota)

580 PLN | 130 EUR

BEGINNERS PASS

5 godzin zajęć Lindy Hop od podstaw z lokalnymi instruktorami
4 imprezy (czwartek-niedziela), w tym 2 z muzyką na żywo
3 tastery (czwartek, piątek i sobota)

180 PLN

FULL PASS SOLO JAZZ

4 godziny zajęć na wybranym poziomie
4 imprezy (czwartek-niedziela), w tym 2 z muzyką na żywo
3 tastery (czwartek, piątek i sobota)

480 PLN | 110 EUR

T-SHIRT


45 PLN | 10 EUR

PARTY PASS

4 imprezy (czwartek-niedziela), w tym 2 z muzyką na żywo
3 tastery (czwartek, piątek i sobota)

280 PLN | 65 EUR

REJESTRACJA

Zarejestruj się na FULL PASS LINDY HOP, FULL PASS SOLO JAZZ lub PARTY PASS:

 
Zarejestruj się na BEGINNERS PASS (weekendowe warsztaty Lindy Hop od podstaw):

 

KONTAKT

info@swing.org.pl

Organizator Festiwalu:
KMiTa Swing
www.swing.org.pl