Warsztaty

Podczas tegorocznej edycji Lindy Hop Non Stop będziecie mogli uczestniczyć w warsztatach Lindy Hop na jednym z czterech poziomów (Beginners, Intermediate, Intermediate/Advanced, Advanced) i/lub w zajęciach z Authentic Jazz na poziomie open. 

Harmonogram warsztatów

Poziomy Lindy Hop

Beginners - grupa od podstaw, żadne doświadczenie nie jest wymagane.

Intermediate - tańczysz od co najmniej pół roku, bierzesz udział w regularnych zajęciach i od czasu do czasu pojawiasz się na imprezach. Wiesz już na czym polega prowadzenie/podążanie, znasz kilka podstawowych figur zarówno w zamkniętej jak i otwartej pozycji, takich jak lindy circle, promenada, tack turn oraz podstawy charlestona. Wiesz już czym jest swingout, ale nadal sprawia ci on trudność. Nie czujesz się jeszcze zbyt pewnie na parkiecie tańcząc do muzyki w szybszym tempie.

Intermediate/Advanced - od ponad roku nie tylko uczestniczysz w regularnych zajęciach, ale również bierzesz udział w warsztatach tanecznych, a także zdobywasz nowe umiejętności na festiwalach międzynarodowych. Prowadzenie/podążanie nie stanowi dla ciebie problemu, znasz sporo różnych figur i przejść i potrafisz je swobodnie zatańczyć również w szybszym tempie. Wciąż doskonalisz swoją technikę, od czasu do czasu improwizujesz.

Advanced - tańczysz intensywnie od co najmniej 2 lat, bierzesz udział nie tylko w regularnych zajęciach, ale również często podróżujesz i bierzesz udział w międzynarodowych warsztatach i festiwalach gdzie doskonalisz się w różnych technikach (Lindy Hop, Authentic Jazz, Balboa, Blues etc.), swobodnie tańczysz do muzyki w każdym tempie, improwizujesz.

Na najwyższe poziomy Lindy Hop - Intermediate/Advanced i Advanced będą obowiązkowe eliminacje.

Blok Lindyhopowy obejmuje 6 godzin zajęć, natomiast blok Solo to warsztaty trwające w sumie 4,5 godziny.

Warsztaty będą się odbywały w piątek, sobotę i niedzielę (3-5 sierpnia), Lindy Hop między 11:00 a 13:00, Solo Jazz między 14:30 a 16:00.

 

Nasi tegoroczni instruktorzy to:

 

Rafał Pustelny

Rafał Pustelny jest pełnym energii młodym tancerzem i nauczycielem, pełnym pasji do tańca!

Po przeprowadzce z Polski do Nowego Jorku w 2010 roku, Rafał uzależnił się od autentycznych amerykańskich form tańca jazzowego Lindy Hop, Charleston i Balboa, i szybko stał się w Nowym Jorku czołowym tancerzem socjalnym. Siedem lat później jego szeroka wiedza i umiejętności w różnych stylach umieściły go na czołowych miejscach w międzynarodowych konkursach i otworzyły wiele możliwości nauczania w całych Stanach.

Rafał współpracuje z kilkoma regionalnymi zespołami, w tym z Canarsie Wobblers Roddy'ego Caravelli, a także z "Amazebals", "Big Apple Lindy Hoppers", "Lindy Hop All-Stars" i "Vanaver Caravan". Ambasador Fundacji Frankiego Manninga, wykłada i prezentuje "You Should Be Dancing" i The Harlem Swing Dance Society.

 

 

 

Daniil i Maria

 Daniil i Maria to jedna z najbardziej znanych rosyjskich par w świecie Lindy Hopu. Profesjonalni tancerze, nauczyciele i choreografowie, którzy są znani ze swojej kreatywności i wyjątkowej wizji tańca. Oboje zaczęli swoją ścieżkę taneczną w 2009 roku – Maria w rodzinnym mieście, Jarosławiu, a Daniil w Moskwie. Zaczynali od Boogie Woogie, później w 2013 roku skupili się na Lindy Hopie, który okazał się dla nich najrdziej odpowiedni. Wyjątkowy styl tańca Daniila i Marii jest rozpoznawany na całym świecie.
Ich filozofia: „Główną ideą naszego tańca jest wyrażanie osobistych odczuć i rozumienie muzyki. Po to, by wyrazić się w tańcu pracujemy nad elastycznością naszych tanecznych instrumentów, czyli przede wszystkim techniki i teorii tańca. Naszym celem jest wolność wyrażania się poprzez kontakt w parze. Pięć słów, które opisują naszą filozofię to: świadomość, wiedza, technika, muzykalność, człowiek”.
Niektóre z ich osiągnięć:
Rosyjski Boogie Woogie i Lindy Hop Champions;
Zwycięzcy konkursu Showcase w Lindy Shock 2016 i 2017;
Zwycięzcy konkursu Green Dragon i Strictly Lindy Hop w Dragon Swing 2016;
Finaliści i zwycięzcy większości konkursów w Rosji 2012-2017;
Zwycięzcy ścisłego konkursu w Swinglandia 2017;
Finaliści Invitational Jack`n`Jill w Lindy Shock 2017 (1 i 3 miejsce)
«Królowa i król wzgórza» Konkurs Lindy Hop w Herrang DC 2017 

 

Maria i Aurélien

Maria i Aurélien pochodzą z różnych, ale uzupełniających się przestrzeni. Ona zakochała się w ruchu, kiedy była dzieckiem. On urodził się zwariowany na punkcie rytmu. Jej pochodzenie to taniec i pedagogika. Jego -muzyka i filozofia.

Od kiedy zaczęli razem tańczyć, ich pasja i chęć doskonalenia się zaowocowały dynamicznym rozwojem. Ich praca oparta jest na prostych, ale skutecznych ideach: rozumieniu ruchu, pielęgnowaniu podstaw, robieniu więcej poprzez upraszczanie, wyobrażaniu muzyki jako mapy pełnej możliwości, zabawie i próbie osiągnięcia poczucia wolności i wygody w tańcu. Nie zgadzają się jednak we wszystkim. Maria uważa, że ​​nie ma błędów w tańcu, a jedynie tysiące ścieżek do odkrycia. Aurélien nie jest tak otwarty. Ale on też jest miły.

Mieszkają w Barcelonie, gdzie odkryli świat tańca swingowego. Są też silnie związani z Genewą, gdzie urodził się Aurélien, i gdzie założyli z przyjaciółmi Backbeat, stowarzyszenie, które organizuje comiesięczne warsztaty i coroczny międzynarodowy festiwal.

 

 

Galeria