Warsztaty

Podczas tegorocznej edycji Lindy Hop Non Stop będziecie mogli uczestniczyć w warsztatach Lindy Hop na jednym z czterech poziomów (Beginners, Intermediate, Intermediate/Advanced, Advanced) i/lub w zajęciach z Authentic Jazz na poziomie open. 

Harmonogram warsztatów

PIĄTEK/FRIDAY 
  DKK (Św. Filipa 6) Sempre (Berka Joselewicza 26)  KMiTa Studio (Długa 82/5a)
10:00-11:00 audition    
11:15-12:15 adv int/adv  
12:25-13:25 adv int/adv  
13:35-14:35 int solo  
14:45-15:45 int solo  
15:45-16:45 przerwa obiadowa / lunch break  
16:45-17:45   solo (+full non stop pass)  
       
       
SOBOTA/SATURDAY 
  DKK (Św. Filipa 6) Sempre (Berka Joselewicza 26)  KMiTa Studio (Długa 82/5a)
11:00-12:00 int    11:00-13:00 beginners
12:10-13:10 int    
13:20-14:20 adv int/adv  13:30-15:00 beginners
14:30-15:30 adv int/adv  
15:30-16:30 przerwa obiadowa / lunch break  
16:30-17:30   solo (+full non stop pass)  
17:40-18:40   solo (+full non stop pass)  
       
       
       
NIEDZIELA/SUNDAY 
  Akademia Tańca (Długa 17) Sempre (Berka Joselewicza 26) KMiTa Studio (Długa 82/5a)
11:00-12:00 int    11:00-13:00 beginners
12:10-13:10 int solo   
13:20-14:20 adv int adv  13:30-15:00 beginners
14:45-15:45 adv int adv  
15:45-16:45 przerwa obiadowa / lunch break  
16:45-17:45    solo blues  
17:55-18:55    solo blues  

Poziomy Lindy Hop

Beginners - grupa od podstaw, żadne doświadczenie nie jest wymagane.

Intermediate - tańczysz od co najmniej pół roku, bierzesz udział w regularnych zajęciach i od czasu do czasu pojawiasz się na imprezach. Wiesz już na czym polega prowadzenie/podążanie, znasz kilka podstawowych figur zarówno w zamkniętej jak i otwartej pozycji, takich jak lindy circle, promenada, tack turn oraz podstawy charlestona. Wiesz już czym jest swingout, ale nadal sprawia ci on trudność. Nie czujesz się jeszcze zbyt pewnie na parkiecie tańcząc do muzyki w szybszym tempie.

Intermediate/Advanced - od ponad roku nie tylko uczestniczysz w regularnych zajęciach, ale również bierzesz udział w warsztatach tanecznych, a także zdobywasz nowe umiejętności na festiwalach międzynarodowych. Prowadzenie/podążanie nie stanowi dla ciebie problemu, znasz sporo różnych figur i przejść i potrafisz je swobodnie zatańczyć również w szybszym tempie. Wciąż doskonalisz swoją technikę, od czasu do czasu improwizujesz.

Advanced - tańczysz intensywnie od co najmniej 2 lat, bierzesz udział nie tylko w regularnych zajęciach, ale również często podróżujesz i bierzesz udział w międzynarodowych warsztatach i festiwalach gdzie doskonalisz się w różnych technikach (Lindy Hop, Authentic Jazz, Balboa, Blues etc.), swobodnie tańczysz do muzyki w każdym tempie, improwizujesz.

Na najwyższe poziomy Lindy Hop - Intermediate/Advanced i Advanced będą obowiązkowe eliminacje.

Blok Lindyhopowy obejmuje 6 godzin zajęć, natomiast blok Solo to warsztaty trwające w sumie 6 lub 3 godziny w zależności od wybranego pakietu.

Dodatkowo przewidujemy  2 godzinne zajęcia solo blues.

 

Nasi tegoroczni instruktorzy to:

 

Rafał Pustelny i Erin Morris

Erin Morris jest mistrzem solo jazzu, znaną tancerką lindy hop i muzykiem jazzowym. Jest niesamowitą improwizatorka i porywającą partnerką, zdolną czerpać z bogactwa wiedzy muzycznej i ruchu tańca wernakularnego. Inspiracje stanowi dla niej Katherine Dunham i Leon James i oczywiście sama muzyka jazzowa. W klasie jest znana ze swojego analitycznego podejścia i jasności przekazu, a także stara się rozwijać indywidualizm u tancerzy. Jest bardzo dumna, że żaden z jej uczniów nigdy nie wygląda na nią. Uczy, występuje i bierze udział w konkursach na całym świecie.
Erin pierwsze zajęcia lindy hop poprowadziła w 1999 roku dla klubu swingowego University of Michigan. Ponad dekadę rozwijała rodzimą scenę lindy hopową, prowadziła też zajęcia jako leader. W 2011 roku założyła pierwszą trupę chórów z Michigan, Erin Morris & Her Ragdolls, aby odkryć swój talent jako choreograf i zostać ambasadorem kobiet w jazzie. Wyreżyserowała ponad 40 oryginalnych choreografii Ragdolls, współpracowała z liderami lokalnych zespołów, w tym z uznanym Jamesem Dapognym, podczas rewii i występów z muzyką na żywo.
Erin przeprowadziła się do St. Louis w 2016 r., Aby kontynuować swoją podróż jako muzyk i tancerka.

 

Rafał Pustelny jest pełnym energii młodym tancerzem i nauczycielem, pełnym pasji do tańca!

Po przeprowadzce z Polski do Nowego Jorku w 2010 roku, Rafał uzależnił się od autentycznych amerykańskich form tańca jazzowego Lindy Hop, Charleston i Balboa, i szybko stał się w Nowym Jorku czołowym tancerzem socjalnym. Siedem lat później jego szeroka wiedza i umiejętności w różnych stylach umieściły go na czołowych miejscach w międzynarodowych konkursach i otworzyły wiele możliwości nauczania w całych Stanach.

Rafał współpracuje z kilkoma regionalnymi zespołami, w tym z Canarsie Wobblers Roddy'ego Caravelli, a także z "Amazebals", "Big Apple Lindy Hoppers", "Lindy Hop All-Stars" i "Vanaver Caravan". Ambasador Fundacji Frankiego Manninga, wykłada i prezentuje "You Should Be Dancing" i The Harlem Swing Dance Society.

 

Maria i Aurélien

Maria i Aurélien pochodzą z różnych, ale uzupełniających się przestrzeni. Ona zakochała się w ruchu, kiedy była dzieckiem. On urodził się zwariowany na punkcie rytmu. Jej pochodzenie to taniec i pedagogika. Jego -muzyka i filozofia.

Od kiedy zaczęli razem tańczyć, ich pasja i chęć doskonalenia się zaowocowały dynamicznym rozwojem. Ich praca oparta jest na prostych, ale skutecznych ideach: rozumieniu ruchu, pielęgnowaniu podstaw, robieniu więcej poprzez upraszczanie, wyobrażaniu muzyki jako mapy pełnej możliwości, zabawie i próbie osiągnięcia poczucia wolności i wygody w tańcu. Nie zgadzają się jednak we wszystkim. Maria uważa, że ​​nie ma błędów w tańcu, a jedynie tysiące ścieżek do odkrycia. Aurélien nie jest tak otwarty. Ale on też jest miły.

Mieszkają w Barcelonie, gdzie odkryli świat tańca swingowego. Są też silnie związani z Genewą, gdzie urodził się Aurélien, i gdzie założyli z przyjaciółmi Backbeat, stowarzyszenie, które organizuje comiesięczne warsztaty i coroczny międzynarodowy festiwal.

 

Helena Kanini Kiiru

Helena Kanini Kiiru jest młodą tancerką i nauczycielką z Zagrzebia w Chorwacji, gdzie uczy solo jazzu. W wieku 10 lat zaczęła tańczyć hip-hop, a po 8 latach uprawiania różnych stylów ulicznych zakochała się w lindy hopie. Bardzo szybko odnalazła pasję do solo jazzu, zwłaszcza surowego stylu pionierów jazzu. Jej talent został doceniony na Jazz Roots Festival 2018, gdzie wygrała zarówno konkursy Solo jak i Showcase. Wyróżnia się wyjątkowym stylem, charyzmą i autentycznością. Prowadzi zajęcia na arenie międzynarodowej i lubi rozpowszechniać swoją miłość do jazzu solo.

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria